پایان افتخار دانشکده حقوق بهشتی

همین الان دیدم حکم را و ظاهرا ساعاتی پیش اعلام شده است. دکتر افتخار جهرمی ریاست سی ساله دانشکده حقوق را به معاون آموزشی خود دکتر باقر شاملو تحویل داد. این خبر است و البته در پس هر خبر هزار حرف.

اولین خبر ناراحت کننده دانشکده را حمید رضا جعفر به من داد. فوت دکتر امیرحسین فخاری بود. خبر البته خیلی برای ما ناراحت کننده هم نبود که او استاد ما نبود و حضور در تشییع جنازه به لطف اشتباه دکتر محقق داماد سوژه‌ای برای خنده ما آفریده بود. اما دور خوشی تمام شده بود.

عکس: رضا معطریان، شهروند امروز
چند روز بعد عاشورا بود به همان وصف که همه می‌دانیم و بعد از آن بود که دیگر دکتر امیرارجمند را در دانشکده ندیدیم.
بهار رسید اما "سپیده" بهار دانشکده را خزان کرد. کمی بعد از آن هم دکتر نوربها رفت که البته قبل از رفتنش به سوی آسمان، هماره با دکتر هاشمی بازنشانده شده بود. کمی قبل یا بعد از ان هم صابر نیاورانی استاد حقوق بشر و حقوق کودک اخراج شده بود. کمی بعد از آنکه در سالن دانشکده دیده بودیمش و از او سوال پرسیده بودیم. ناگهانی و بی سر و صدا و کار بعضی‌ها را کم کرد.
سر کلاس آیین دادرسی دکتر شمس که بودیم فکر نمی‌کردیم این آخرین کلاسمان باشد با مرد شیرازی خنده‌روی پرکار و پربار اما بود. شمس هم با بغض رفت.

و بعد از شمس نوبت به نیک‌پی رسید. حکم اخراجش آمد اما بی سر و صدا اعتراض کرد و حالا دیگر اطمینان داریم که امیر نیک‌پی هم از دانشکده خواهد رفت.
این‌ها همه به کنار. با این آخری چه کنیم که دو استاد خوب هم اگر مانده‌ بودند از صدقه سری او بود و رایزنی‌های بالا بالاهایش اما پیرمرد کوتاه قد و بزرگ منش ما هم دانشکده را تنها گذاشت و رفت تا نکبت چند ساله دانشکده پایان نگیرد. نکبتی که تا به حال شرح رفتن‌های ناشی از آن رفت اما آمدن‌های نکبت‌بار در این چند سال در دانشکده هم کم نبوده است و قلم همین‌جا بماند بهتر است.

/ 7 نظر / 123 بازدید
...

این هم سهم ما برای رفتن استاد... دردنامه بخوانیدش... :( http://kooyemoghanian.blogspot.com/2012/01/blog-post_05.html

زهرا

مثل همیشه عالی و زیبا

غریبه نیستم ، آشنام

شلوغ کردی باز آقا مصطفی

آشنای دیگر

هر شب ستاره ای به زمین می کشند و باز این آسمان غمزده غرق ستاره هاست

غریبه نیستم ، آشنام

یه سری اخبار تو سایتا درباره رد صلاحیت ها اومده ، اگه واقعی باشن خیلی باهال میشه!!!

یک هم دانشکده ای

یکی ز شب گرفتگان چراغ بر نمی کند

دانشجوی دانشگاه بهشتی

خدا از سر تقصیرات و جنایان افتخار بگذره